اقامت موقت انگلیس

اقامت موقت انگلیس

در این مقاله به شرح توضیحاتی در زمینه روش های دریافت اقامت موقت انگلیس می پردازیم .

 

 

اقامت موقت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

افرادی که می خواهند یک کسب و کار در انگلستان راه اندازی نمایند می توانند ویزای Tier 1 از نوع کارآفرینی انگلستان را تهیه کنند . اعتبار این ویزا نهایتاً تا 3 سال و 4 ماه می باشد اما اگر این ویزا با اعتبار 3 ساله صادر شود فرد می توانند آن را برای 2 سال دیگر نیز تمدید نماید .

نوع دیگری سرمایه گذاری در انگلستان به این شکل است که افرادی که دارای دارای استعداد خاصی باشند و قصد سرمایه گذاری در انگلستان را داشته باشند می توانند ویزای Tier 1 از نوع استعداد خاص انگلستان را دریافت نمایند . این نوع ویزا قابلیت تمدید تا 5 سال را دارد . افراد برای دریافت این ویزا باید ثابت نمایند که از استعداد خاصی برخوردار هستند .

به علاوه افرادی که بتوانند مبلغ 200 هزار پوند در انگلیس سرمایه گذاری نمایندمی توانند ویزای Tier 1 سرمایه گذاری انگلستان را دریافت نمایند که حداکثر اعتبار آن 3 سال و 4 ماه می باشد که امکان تمدید آن برای 2 سال هم وجود دارد . البته افراد برای دریافت این نوع ویزا باید به زبان انگلیسی مسلط باشند .

 

اقامت موقت انگلیس از طریق کار

یکی از روش های دشوار و تقریباً غیرممکن برای دریافت اقامت انگلیس مشغول شدن به کار در انگلستان است . برای کار  در کشور انگلستان فرد باید از یک کارفرما در انگلستان پیشنهاد شغلی دریافت کند و با ارائه مدارک لازم و نامه پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما ویزای Tier 2  عمومی انگلستان را دریافت نماید . اعتبار این ویزا حداکثر 5 سال و 14 روز می باشد و امکان تمدید برای 5 سال را هم دارد .

 

اقامت موقت انگلیس از طریق تحصیل

دانشجویان خارجی می توانند جهت تحصیل در کشور انگلیس ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت نمایند و در این این کشور مشغول تحصیل شوند . دانشجویان با استفاده از ویزای تحصیلی انگلیس می توانند تا اتمام دوره تحصیلی خود در کشور انگلیس اقامت داشته باشند .

 

اقامت دائم انگلیس

اقامت دائم انگلیس

برای دریافت اقامت دائم انگلیس چند روش وجود دارد که در این بخش به معرفی روش های اقامت دائم انگلیس می پردازیم .

 

 

اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

اگر فردی خارجی با یک شهروند انگلیسی ازدواج نماید می تواند اقامت دائم انگلستان را دریافت نماید . البته فرد خارجی باید دارای سن بیش از 18 سال و عدم سوءپیشینه باشد . همچنین فرد خارجی باید از لحاظ اقتصادی و اجتماعی دارای شرایط لازم برای زندگی در کشور انگلستان باشد .

 

اقامت دائم انگلیس از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در انگلستان دو روش وجود دارد . روش اول سرمایه گذاری 200 هزار پوندی است که فرد می تواند خود به تنهایی این مبلغ را پرداخت کند و سرمایه گذاری نماید و هم فرد می تواند یک شریک برای خود معرفی کند و مبلغ 100 هزار پوند را خود فرد پرداخت کند و 100هزار پوند هم شریک فرد پررداخت نماید . روش دیگر سرمایه گذاری این است که فرد مبلغ 50 هزار پوند در انگلیس سرمایه گذاری نماید . البته در این روش باید 3 ماه قبل از سرمایه گذاری فرد درخواست دریافت ویزای این نوع سرمایه گذاری را بدهد . پس از گذشت 12 ماه از واریز مبلغ 50 هزار پوند دولت انگلیس مشخص می کند که فرد در زمینه تجاری فعالیت نماید .

افراد برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان باید دارای سن بالای 16 سال باشند . همچنین افرادی که در انگلستان سرمایه گذاری می کنند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت انگلستان را دریافت نمایند .

 

اقامت دائم انگلیس از طریق کار

اگر فردی خارجی بتواند از یک کارفرما در کشور انگلستان دعوتنامه شغلی دریافت نماید می تواند ویزای کاری انگلستان را تهیه نماید . پس از چند سال کار در انگلستان افراد می توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم انگلیس تبدیل نمایند .

 

اقامت دائم انگلیس از طریق پناهندگی

افراد می توانند با پناهنده شدن به کشور انگلیس اقامت دائم انگلیس را دریافت کنند ، اما پناهندگی روش بسیار خطرناک و دشواری است . همچنین پناهندگی ریسک بسیار بالایی دارد و معمولاً این روش پیشنهاد نمی شود .

 

تابعیت انگلستان

برای شهروندی کشور انگلستان راه های زیادی وجود  دارد که یکی از آن ها دریافت تابعیت کشور انگلستان است که امروزه طرفداران زیادی دارد . در ادامه به بررسی تابعیت کشور انگلستان می پردازیم .

 

تابعیت انگلستان شرایط دریافت تابعیت کشور انگلستان

بری درخواست تابعیت کشور انگلستان فرد باید دارای سن 18 و یا بالای 18 سال باشد . همچنین فرد باید از شخصیت و وضعیت اخلاقی خوبی برخوردار باشد و سابقه کیفری نداشته باشد . ( معمولاً اگر فرد تا 5 سال اخیر سابقه کیفری نداشته باشد می تواند درخواست دریافت تابعیت بدهد . ) همچنین فرد نباید در 10 سال اخیر دارای جرایم مهاجرتی باشد و قصد فریب دادن کشور انگلستان هم را نداشته باشد . به علاوه فرد باید شرایط و دانش لازم برای زندگی در کشور انگلستان را داشته باشد .

 

 

تابعیت انگلستان شهروندی در کشور انگلستان

برای دریافت شهروندی کشور انگلستان فرد باید 5 سال قبل از درخواست خود در کشور انگلستان اقامت داشته باشد . در طول این 5 سال فرد نباید بیشتر از 450 روز در خارج از کشور انگلستان اقامت داشته باشد و همچنین در طی 12 ماه اخیر نباید بیش از 90 روز در خارج از کشور انگلستان اقامت داشته باشد . اگر فردی اجزه ی اقامت 12 ماهه ی کشور انگلستان را داشته باشد و در خارج از اروپا اقامت داشته باشد در طول مدتی که اقامت انگلستان را دارد نباید هیچ یک از قوانین مهاجرتی کشور انگلستان را زیر پا بگذارد . اگر فردی فرزندی زیر 18 سال داشته باشد می تواند برای دریافت شهروندی فرزندش از طرف او درخواست تابعیت کشور انگلستان را بدهد . البته فرزند باید واجد شرایط باشد .

 

اگر فردی بتواند تابعیت کشور انگلستان را دریافت نماید و همچنین دارای سن بلای 18 سال باشد از او برای شرکت در مراسم شهروندی کشور انگلستان دعوت می شود . فرد می تواند برای شرکت در این مراسم 2 مهمان را به همراه خود ببرد . البته باید در این مراسم دعوتنامه فرد همراه او باشد . هزینه ی شرکت در مراسم شهروندی کشور انگلستان  80 پوند می باشد .

اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

افراد زیادی تمایل دارند که به انگلستان مهاجرت نمایند و در این کشور اقامت نمایند . برای دریافت اقامت کشور انگلستان راه های متفاوتی وجود دارد که در این مقاله به بررسی انواع روش های دریافت اقامت انگلستان می پردازیم .

 

 

اقامت انگلستان - اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اگر فردی با یک شخص که تابعیت کشور انگلستان را دارد ازدواج کند ، می تواند اقامت کشور انگلستان را دریافت کند . برای دریافت ویزای ویزای ازدواج هر دو طرف باید حداقل دارای 18 سال سن باشند . همچنین فردی که تابعیت انگلستان را دارد باید با ارائه مدارک لازم ثابت نماید که توانایی مالی برای تأمین هزینه زندگی خود و همسرش را داشته باشد . ازدواج باید به صورت قانونی صورت بگیرد . فرد باید برای دریافت ویزای ازدواج مدارک خود و همسرش را به همراه مدارک ازدواجش به سفارت انگلستان تحویل دهد .

 

اقامت انگلستان - اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

افراد می توانند با استفاده از سرمایه گذاری در این کشور اقامت انگلستان را دریافت کند . برای سرمایه گذاری در انگلستان فرد سرمایه گذار باید در حساب خود حداقل مبلغ 3 میلیون پوند داشته باشد . فردی که ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دریافت می کند می تواند به مدت 3 سال و 4 ماه در این کشور اقامت نماید و برای 2 سال دیگر نیز اقامت خود را تمدید کند .

 

اقامت انگلستان - اقامت انگلستان از طریق تأسیس شرکت یا کارآفرینی

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت انگلستان کارآفرینی یا تأسیس شرکت در این کشور است . برای کارآفرینی در انگلستان  حداقل 200 هزار پوند باید در حساب متقاضی به مدت زمان مشخصی وجود داشته باشد .

 

اقامت انگلستان - اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier2

این ویزا یک ویزای کاری است که فرد برای دریافت آن باید از یک کارفرما در کشور انگلستان دعوتنامه ی کاری دریافت کرده باشد . علاوه برآن افرادی که رهبران مذهبی هستند و یا جزء مربیان بین المللی ، نخبگان و ورزشکاران باشند می تواند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند .

پناهندگی در انگلیس

پناهندگی در انگلیس

بسیاری از افراد تمایل دارند که به کشور های مختلفی از قبیل انگلیس پناهنده شوند و می خواهند قوانین و شرایط پناهندگی در انگلیس را بدانند . در این مقاله به بررسی پناهندگی در انگلیس می پردازیم .

 

 

شخصی که به دلایل مختلف از قبیل سیاسی ، نژادی، جنگ ، مذهبی و ... که باعث تهدید جان او در کشورش می شود اگر به کشور دیگری برود و بخواهد تحت آن کشور مورد پناه قرار بگیرد پناهنده نام دارد . برای پناهندگی در کشور بریتانیا ، دولت این کشور باید مطمئن شود که شخص مورد نظر به خاطر مسائل سیاسی ، مذهبی و ... در کشورش از تعقیات قانونی در کشور خودش بیم دارد و یا به اجبار قصد دارد که در کشور انگلیس پناهنده بشود . اگر دولت بریتانیا به این نتیجه برسد که رد درخواست پناهندگی شخص مورد نظر باعث نقض حقوق بشر بشود پناهندگی شخص را تأیید می کند .

 

 

اداره ی مرز های بریتانیا که یک مرجع دولتی می باشد در وزارت داخله این کشور آماده است تا درخواست پناهندگان به این کشور را دریافت کند  و درخواست های آن ها را ارزیابی نماید .  فردی که درخواست پناهندگی دارد باید درخواست خود را به افسر داره مهاجرت که در مبادی کشور مورد نظر مانند فرودگاه ، بندر دریایی ، خاکی و ... قرار دارد ، تحویل دهد .

 

بعد از این که شخص درخواست پناهندگی یک کشور را بدهد در آن کشور با شخص مصاحبه اولیه می شود و اگر شخص به مترجم نیاز داشته باشد می تواند درخواست مترجم بدهد . در این مصاحبه از شخص مورد نظر درباره علت آمدن او به بریتانیا و ... سؤال می پرسند .

 

همه افراد خانواده فرد که به او وابسته هستند مانند همسر و فرزند باید در مصاحبه همراه شخص باشند که در درخواست فرد مشخصات خانواده ی او نیز قرار داده بشود . هنگام مصاحبه اولیه به شخص یک کارت UKBA  که اثر انگشت فرد مورد نظر نیز در آن قرار داده شده است ، داده می شود این کارت مشخص می کند که شخص مورد نظر پناهجو است .

 

افسر  UKBAمسئول پروند شخص پناهجو است و سؤالات و رسیدگی به پرونده  پناهجو توسط این افسر انجام می شود . افسر UKBA باید یک کپی از یادداشت های مصاحبه را در اختیار پناهنده قرار دهد و همچنین خدماتی را که پس از پناهندگی به بریتانیا به پناهجو ارائه می شود را برای او تشریح نماید .

 

اگر شخصی برای پناهندگی در یک کشور درخواست دهد و درخواست او رد شود شخص می تواند دوباره درخواست تجدید نظر بدهد . ممکن است پس از بررسی مجدد درخواست پناهندگی شخص مورد نظر تایید شود .

 

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151